این تکنولوژی‌ها و گجت‌های سفر مورد نیاز راهنمایان تور را بیشتر بشناسید

یک راهنمای تور نیاز به ابزارهای خاصی دارد تا کار خود را ساده تر کند. گجت‌های سفر و ابزارهای تکنولوژی،سفر را راحت تر می کنند. چه یک تور طولانی و یا فقط یک تور گشت و گذار سریع در اطراف شهر داشته باشید،داشتن برخی از این گجت‌های سفر در کوله پشتی شما راهگشا خواهد بود.

یک راهنمای تور نیازی به حمل وسایل زیادی برای سفرهای خود ندارد و بهتر است وسایل مفید و ضروری را انتخاب کند، بنابراین همواره بهتر است از تکنولوژی بهره بگیرید تا سبک سفر کنید.

با این گجت‌های سفر می‌توانید مهارت‌های خود را افزایش دهید

بسیاری از مردم بر این باورند که به زودی فناوری، جایگزین نیاز به راهنماهای تور خواهد شد. اما به نظر نمی‌رسد تکنولوژی همچنان قادر باشد جایگزین تجربیات راهنمایان تور شود.

بسیار مهم است که کسب و کارهای مسافرتی از مزایای تکنولوژی استفاده کنند. اگر از گوشی خود به عنوان جایگزین نقشه‌های کاغذی، دریافت ایمیل و یگیری برنامه سفر استفاده می‌کنید، استفاده از این گجت‌های سفر را نیز در برنامه خود داشته باشید. احتمالا یکی از راهنماهای تور امروزی هستید که دوست دارند سبک سفر کنند و این بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که برای به نمایش گذاشتن استعدادهای راهنمای تور خود، نیاز به ابزارهایی خواهید که در اینجا لیستی از بهترین‌های آنها را فراهم کرده‌ایم:

۱ .  هر راهنمای تور نیاز به یک پاور بانک دارد، حتما یکی به همراه داشته باشید

گجت‌های سفر

گوشی های امروز مانند نوکیا ۳۳۱۰ قدیمی شما نیستند. باتری با دوام یک هفته ای ندارند؛ در بهترین حالت ممکن یک روز به شما کار خواهند داد، اگر باتری شما تمام شد، چطور می خواهید تماس تلفنی برقرار کنید؟ آنلاین شوید؟ گروه را سازماندهی کنید و از تخفیف‌های موزه‌ها آگاه شوید؟

همیشه این ایده خوب را به خاطر داشته باشید که تنظیمات گوشی خود را به گزینه حالت صرفه جویی انرژی تغییر دهید. اما زمانی که باتری گوشی شما به طور کامل تخلیه شد، چه کنید؟ اینجاست که یک پاور بانک به کمک شما می‌آید.

در نظر داشته باشید که انواع مختلف پاور بانک در بازار وجود دارد. بسته به هزینه‌ای که صرف می‌کنید تضمین بیشتری برای یک منبع شارژ برای گوشی خود خواهید داشت.

۲ .  هرگز با نقشه های آفلاین گم نشوید

گجت‌های سفر

ممکن است به حس مسیر یابی خود علاقه داشته باشید اما گاهی این حس منجر به بازگشت به عقب و دور زدن خواهد شد.

اگر یک راهنمای تور محلی نیستید، عاقلانه است هنگامی که به وای فای متصل هستید نقشه های مورد نیاز خود را بر روی گوشی دانلود کنید و برای دفعه بعد که به آنها نیاز دارید، آماده باشید.

مزیت داشتن یک نقشه آفلاین این است که شما نیازی به استفاده از داده اینترنت برای یافتن نقشه ندارید. به ویژه اگر شما برای مثال در حالت رومینگ قرار دارید یا مجبور هستید دائما بین چند کشور سفر کنید.

نقشه آفلاین گوگل محبوب است و به طور گسترده ای استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر نقشه کلی را نخرید، می توانید نقشه‌های محله‌های خاصی را دانلود کنید. اگر طرفدار گوگل مپ نیستید، می توانید از اپلیکیشن‌های دیگری مانند Map Factor، Sygic، Here WeGo یا Backcountry Navigator استفاده کنید.

این نقشه‌های آفلاین بسیار مفید هستند، زیرا مانند نقشه‌های آنلاین باتری گوشی شما را خالی نمی‌کنند.

۳ . مهارت های داستان سرایی خود را با تقویت کننده صدا به نمایش بگذارید

گجت‌های سفر

تصور کنید: شما یک گروه بسیار بزرگ دارید و نه همه آنها در اطراف شما جا دارند. باید توجه داشته باشید که ممکن است افراد قادر به شنیدن صدای شما نباشند. به خاطر داشته باشید این افراد هزینه کرده‌اند تا داستان شما را بشنوند و قرار نیست چیزی را ازدست بدهند.

به عنوان یک راهنمای تور، شما باید به طور واضح با دیگران ارتباط برقرار کنید و همیشه بر روی مهارت های عمومی صحبت کردن خود کار کنید. حالا، اگر بهترین مهارتهای گفتاری را داشته باشید، اما نیمی از گروه صدای شما را نشود، پس چه باید کرد؟ هر کس باید قادر باشد سخنان شما را بشنود و درک کند.

برای این منظور تقویت کننده های مختلف صدا وجود دارد. در لینک زیر می‌توانید نمونه‌ای از این دستگاه‌ها را مشاهده کنید:

https://www.top5reviewed.com/voice-amplifiers/

گجت هایی مانند این به شما کمک می‌کنند از صدایتان محافظت کنید و قیمت چندانی هم ندارند.

۴ . اپلیکیشن‌های ترجمه برای صحبت به هر زبانی به شما کمک خواهند کرد

گجت‌های سفر

هر کجا که بروید اکثر مردم محلی حداقل انگلیسی را صحبت می کنند. اما اگر چنین نباشد، چه؟

موانع زبانی می توانند تهدید کننده باشند، اما تکنولوژی مدرن چاره‌ای برای این دردسر هم پیدا کرده است. با دانلود یکی از اپلیکیشن‌های ترجمه، شما می توانید با چند عبارت محلی آشنا شوید.

البته، بدون شک می توان گفت که بهترین کار ممکن این است که زبان کشور مورد نظرتان را به صورت روان صحبت می کنید. به عنوان مثال، اگر قرار است به ونیز ایتالیا سفر کنید بهتر است حداقل کمی ایتالیایی را بدانید تا گروه خود را راحت تر پیدا کنید. در صورت عدم آشنایی با زبان، اپلیکیشن‌های ترجمه بسیار سودمند هستند.

گجت‌های سفر

شما می توانید از گوگل ترنسلیت برای برخی از ترجمه های اساسی استفاده کنید که رایگان است. برای نتایج بهتر و دقیق تر، یک برنامه ترجمه بر اساس صدا مانند iTranslate Voice را انتخاب کنید. با این حال، می توانید برخی از اپلیکیشن‌های ترجمه رایگان را بیابید، به هرحال هزینه کردن برای خرید اپلیکیشن‌های ترجمه ارزش دارد.

برای نمونه می‌توان یک کشور چین را مثال زد که به ندرت می‌توانید کسی را پیدا کنید که حتی یک کلمه انگلیسی بداند و حتی منوی رستوران‌ها به زبان چینی است اما یک برنامه ترجمه همچون گوگل ترنسلیت که به تازگی به قابلیت ترجمه عکس مجهز شده در مواقع تا حدی مشکلات شما را برطرف خواهد کرد.

اپلیکیشن‌هایی که از طریق دوربین گوشی قادر به ترجمه تابلوها و علائم هستند برای زبان چین طراحی شده‌اند که محبوب‌ترین آنها Waygo و HanYou هستند.

گجت‌های سفر

 

همین ویژگی برای زبان‌هایی مانند روسی، صربستان، مقدونی، بلغاری و زبان‌های دیگر هم قابل استفاده است. شما می توانید از لنز تصویری گوگل Google Quest Visual Word Lens. استفاده کنید.

در حال حاضر، اگر شما واقعا می خواهید مهارت های راهنمای تور خود را با استفاده از برخی گجت‌های سفر ارتقا دهید، می‌توانید از دستگاه های مختلف هوش مصنوعی که قادر به ترجمه بیش از ۸۰ زبان دنیا هستند استفاده کنید.

۵ . از تبلت به جای یک نوت بوک استفاده کنید

گجت‌های سفر

داشتن یک دستگاه تلفن همراه برای هر راهنمای تور لازم است. خوب، شما یک تلفن همراه دارید، اما ممکن است از آن استفاده نکنید زیرا صفحه نمایش خیلی کوچک است.

با استفاده از یک تبلت، می توانید مسیر سفر خود را بهتر مدیریت کنید، یادداشت ها کنید و همچنین برای یادآوری موضوعاتی که قرار است در مورد آنها صحبت کنید از آن استفاده کنید.

یک تبلت می‌تواند جایگزینی برای یک کوله پشتی پر از یادداشت ها و نقشه باشد.

علاوه بر این، می توانید از آن به عنوان یک دستگاه سرگرمی و ارتباطی استفاده کنید. تبلت‌های این روزها بسیار سبک و ارزان هستند و با هزینه اندکی می‌توانید یکی از آنها را بخرید.

تمام اپلیکیشن‌های سفر را بر روی تبلت خود دانلود کنید، تورها و برنامه‌های سفر را سازماندهی کنید و دائما یک دستیار همه کاره در کنار خود داشته باشید.

۶ . ساعت هوشمند را فراموش کنید تا زمان سنجی شما دقیق‌تر از همیشه باشد

گجت‌های سفر

داشتن یک دستبند سلامتی یا ساعت هوشمند یک افزونه عالی برای مجموعه گجت‌های سفر مورد نیاز راهنمایان تور خواهد بود. شما پیاده روی زیادی می کنید، بنابراین پیگیری تعداد گام و ضربان قلب بسیار مفید خواهد بود.

مطمئنا نام دستبند فیت بیت را شنیده اید، البته کمی گران است و اگر می خواهید همان عملکردها را با قیمت کمتری داشته باشید دستبند سلامتی شیائومی Xiaomi Mi Band 2 هم پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

بهترین مزیت داشتن ساعت هوشمند برای راهنمایان تور این است که چون زمان زیادی صرف پیاده روی در فضای باز می‌کنید همه نوتیفیکیشن‌های مربوط به ایمیل و پیام‌ها را که قرار است بر روی گوشی دریافت کنید، بر روی مچ دست خود دریافت می‌کنید و نیاز نیست دائما گوشی را برای چک کردن از جیب و کیف بیرون بکشید و بعد ببینید اتفاق خاصی نبوده است.

شما چه فکر می‌کنید؟

آیا هیچ کدام از این گجت‌های سفر نظر شما جلب کرده است؟ به نظر شما این گجت‌های مورد نیاز راهنمایان تور به افزایش مهارت‌های آنها کمک خواهند کرد؟

628 بازدید

مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نگاهی به اصفهان قدیم و بناهای تاریخی ویران شده در عکس های ارنست هولتسر 

ش تیر ۱۶ , ۱۳۹۷
ارنست هولتسر Ernst Hoeltzer مهندس و عکاس آلمانی که درروستایی از توابع تورینگن  در سال  ۱۸۳۵ به دنیا آمد بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی برای گذراندن تحصیلات عالی به برلین آمد و در مدرسه فنی در رشته مخابره پیام از طریق دستگاه تلگراف مشغول به تحصیل شد. بیشترین عکس‌های موجود در مورد اصفهان قدیم حاصل زحمات […]