خطرناک‌ترین کشورها برای گردشگران در سال ۲۰۱۸ مشخص شدند
۲۷ آبان ۱۳۹۶
چرا تعطیلات مینیمالیستی ما را خوشحال تر می کند؟
۴ آذر ۱۳۹۶

معرفی سایت وارم شاورز

این روزها به لطف اینترنت و تکنولوژی  سفر و سفر رفتن از آن حالت کلیشه ای و قدیمی خارج شده و نسل جوان به جای مراجعه به آژانس و کانتر بیشتر از اینترنت و شبکه های اجتماعی برای بدست آوردن اطلاعات سفر و مقصد استفاده می کند. یا وبسایت های (Heylets (websites , GoGoBot , Trover, Airbnb , Couchsurfing  و warmshowers تنها نمونهایی از صدها نمونه وبسایت در ارتباط با گردشگری هستنند که هرروز متولد می شوند. در این گزارش به معرفی سایت warmshowers.org می پردازیم و هدفمان این است که خوانندگان عزیز بیشتر با این گونه سایت ها و اپلیکیشن ها آشنا شوند.

معرفی سایت وارم شاورز (warmshowers.org)

“انجمن وارم شاورز یک اجتماع یا جامعه میزبانی است برای تمام گردشگران دوچرخه سوار که اطلاعات تماسشان را در سایت قرار داده تا در صورت توان میزبان دیگر گردشگران دوچرخه سوار بصورت رایگان باشند و بتوانند از تجربیات و داستان های یکدیگر استفاده کنند. تمامی اعضای این سایت  قبول کرده اند که چه الان یا در آینده میزبان گردشگران دوچرخه سوار باشند , ولی برای برخی از اعضا این شانس میزبانی ممکن است سالها طول بکشد تا اتفاق بیافتد.” همانطور که از متن بالا پیدا است , سایت وارم شاورز  در واقع شبکه میزبانی است برای گردشگران دوچرخه سوار که البته به صورت   کاملا داوطلبانه است.

تاریخچه ی وارم شاورز

در سال ۱۹۹۳ انجمن وارم شاورز   توسط  Terry Zmrhal و Geoff Cashman  تاسیس شد. درسال ۱۹۹۶ Roger Gravel لیست اعضا را سروسامان داد ولی تحول اصلی در انجمن در سال ۲۰۰۵ توسط Randy Fay  اتفاق افتاد که به اصطلاح لیست اعضا را بصورت دیتابیس  در آورد.  با این تحول گردشگران قادر بودند از شهرهای مختلف لیست اعضا انجمن یا میزبانان را پیدا کنند. در سال ۲۰۰۹ انجمن با توجه به نوع فعالیت آن به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی در آمد که طبعا دارای اعضا هیئت مدیره و مدیرعامل شد.

تعداد اعضا انجمن:

انجمنوارم شاورز  در طول فعالیت بیست چهارساله خود بسیار بزرگ شده است , بطوریکه تعداد اعضا از ۱۰ نفر عضو در سال ۱۹۹۵ به ۲۵۵۵۷ عضو در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است و این در حالیست که روزانه هزاران عضو جدید به سایت اضافه می شود و خیلی از درخواست های جدید به علت کامل نبودن شناسه یا پروفایل حذف می شوند. از ایران ۱۳۴۷ نفر عضو انجمن هستنند که بعد از ترکیه با ۱۶۹۹ عضو بیشترین اعضا را در بین کشورهای اطراف دارد.  راجع به ترکیب بندی اعضا هیئت مدیره , بیشتر اعضا از امریکا و اروپا هستنند به جز جناب دکتر فرید حاجیقزاده که ایشان اهل کشور ایران و ساکن آستارا هستنند و تنها عضو غیر امریکایی –اروپایی در ترکیب هیئت مدیره محسوب می شوند.

اگر اهل سفرهای ماجراجویانه و هیجانی  یا بدنبال تقویت زبان خارجی مانند انگلیسی ,فرانسه, آلمانی و … هستید پیشنهاد می کنم حتما عضو این سایت شوید.

 

جدول تعداد اعضا عضو انجمن در کشورهای مختلف:

کشور تعداد عضو
امریکا ۲۴۳۱۵
ترکیه ۱۶۹۹
ایران ۱۳۴۷
ارمنستان ۱۴
پاکستان ۱۴
هندوستان ۴۲۷
امارات متحده عربی ۴۳

 

 

https://fa.warmshowers.org/

 

گردآوری: علی جوادی

 

99 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

\n