نگاهی به اصفهان قدیم و بناهای تاریخی ویران شده در عکس های ارنست هولتسر 
۱۶ تیر ۱۳۹۷
زار
مراسم زار این روایت ماندگار جنوب را بیشتر بشناسید
۵ شهریور ۱۳۹۷
اکو کمپ‌های عشایری

آیا تاکنون تجربه شیوه زندگی واقعی عشایر را داشته‌اید؟ تجربه زندگی زیر سقف آسمان و ارتباط مستقیم با طبیعت اگر چه سختی‌های خاص خود را دارد اما زندگی حتی برای چند روز در اکو کمپ‌های عشایری برای بازگشت دوباره به طبیعت و برای همه ما که این روزها به لطف زندگی دیجیتال دائما در حال چک کردن شبکه‌های اجتماعی هستیم و برای عقب نماندن از قافله، زندگی دائما آنلاین را انتخاب کرده‌ایم یک سم زدایی دیجیتال اساسی محسوب می‌شود.

فناوری به جای آنکه باری از دوشمان بردارد انواع اختلالات روانی و رفتاری از جمله استرس، حواس پرتی و گوشه گیری را برای همه به ارمغان آورده است و به نظر می‌رسد این وضعیت تا جایی پیش رفته که زنگ‌های خطر به صدا درآمده‌اند.

آشنایی با اکو کمپ‌های عشایری

اکو کمپ‌های عشایری

بازگشت به طبیعت و دور شدن از هر گونه دستگاه دیجیتال، راهی هیجان انگیز برای فاصله گرفتن از این زندگی دیجیتال تکراری و آسیب زا خواهد بود و اکو کمپ‌های عشایری تجربه بی نظیری برای خروج از این حالت رکود و مسخ شدگی هستند.

تجربه اقامت در اکو کمپ عشایری سبز کوه برای گردشگران خارجی که به دنبال ماجراجویی‌ و تجربه لحظاتی منحصر به فرد هستند نیز بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

با اکو کمپ عشایری سبز کوه آشنا شوید

اکو کمپ‌های عشایری

منطقه حفاظت شده سبز کوه با وسعت ۵۶,۳۰۸ هکتار در فاصله ۱۵۰ کیلومتری از مرکز استان چهارمحال و بختیاری و ۳۰ کیلومتری شهر لردگان قرار دارد. این منطقه در شهرستان های بروجن، لردگان و کیار قرار دارد.

منطقه سبزکوه از نظر استقرار در اقلیم لردگان قرار دارد که این اقلیم دارای آب و هوایی نیمه مرطوب با تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و همین طور میانگین بارش سالانه آن ۸۰۰-۴۰۰ میلی متر و میانگین دمای سالانه ۱۴/۲ درجه سانتی گراد می باشد و ارتفاعات سرد برفگیری را دارا می باشد.

اکو کمپ‌های عشایری

رودخانه ونک که از پیوستن رودخانه کره بس تشکیل و از داخل منطقه عبور می کند تنها رودخانه منطقه می باشد.

دو چشمه بزرگ تنگ زندان معروف به آبشار تنگ زندان و چشمه آب سفید و همچنین چشمه‌های متنوع در گوشه و کنار سبز کوه بختیاری وجود دارند که هر کدام با آب گوارای خود خستگی را از روح و جسم هر گردشگری می‌زدایند.

اگر به دنبال لذت بردن از چند جرعه آب گوارا و کاملا طبیعی هستید سفر به کمپ عشایری سبز کوه این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

جاذبه‌های گردشگری از جنس سبز کوه

اکو کمپ‌های عشایری

چشم‌اندازهای بدیع و بکر از کوهستان های پرشیب و صخره‌ای و رخنمون‌های سنگی، مراتع و جنگل های با تراکم مختلف و مناظر آبی موجود در منطقه، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند و آرامش را برای گردشگران به ارمغان مــی‌آورد.

آبشارهای نزدیک به اکو کمپ عشایری سبز کوه

اکو کمپ‌های عشایری

به علت کوهستانی بودن منطقه آبشارها و غارهای متعددی در این منطقه بوجود آمده است. آبشارهای متعددی که هم ارتفاع قابل توجهی دارند و هم آب قابل توجهی از آنها سرازیر می‌شود مانند:

آبشار قزل و یا آبشار کردی سبزکوه که مسیر این آبشار از طریق کره‌بس بوده ارتفاع آن بسیار بلند و منظره آن بسیار دیدنی و جالب است.

اکو کمپ‌های عشایری

آبشار دره عشق هرچند در منطقه هلن واقع گردیده است اما به دلیل همجواری آن با منطقه سبزکوه از ویژگی خاص برخوردار است چرا که محل استقرار و بازدید از این محل در منطقه سبزکوه قراردارد و ارتفاع آن به حدود بیش از ۱۰۰ متر می‌رسد، از دل کوه با سرعت زیادی بیرون می‌جهد.

نکته جالب توجه این است که آب این آبشار مانند آبشارهای دیگر خارج نمی‌شود بلکه از دل کوه مانند چاهی بیرون می‌جهد. این آبشار بین دو روستای دره عشق و دورک شاهپوری معروف به دورک اناری قرار دارد. اطراف آن باغ های انار وجود دارد و محیط زیبایی را بوجود آورده است.

اکو کمپ‌های عشایری

آبشار تنگ زندان: این آبشار نیز با ارتفاعی بیش از صد متر در ارتفاعات هزار دره واقع است. دسترسی به این آبشار بسیار زیبا تنها برای افراد آشنا با فنون کوهنوردی و صخره نوردی میسر است که هیجان بازدید آن را دو چندان می کند.

رودخانه نمک: این رودخانه فصلی با برخورداری از املاح بالا در طول مسیر چند کیلومتری خود حاشیه ای سفید از املاح نمک را در اطراف خود به جای می گذارد که گاهی به تشکیل توده های بزرگی از نمک به اشکال بسیار زیبا و شبیه مرجان های دریایی می انجامد. مردم محلی از این املاح در پخت و پز خود استفاده کرده و آن را دارای خواص درمانی می دانند. رودخانه نمک در مسیر روستای معدن از سمت ارمند قرار دارد.

طبیعت گردی و پرنده نگری را در محیط سبز کوه تجربه کنید

اکو کمپ‌های عشایری

سبز کوه به نوبه خود زیستگاه های مختلفی را برای انواع جانوران وحشی در کنار توپوگرافی، اقلیم و منابع آبی فراهم ساخته که حدود ۲۴ گونه پستاندار، ۲۱ گونه خزنده، ۴ گونه دوزیست و ۱۲ گونه ماهی را در خود جای داده است.

پستانداران: کل و بز، پلنگ، گربه وحشی، کفتار، راسو، رودک، خرس قهوه ای، سنجاب ایرانی، روباه، شغال، پایکا، خفاش ها، تشی، شنگ، خارپشت، گراز، خرگوش و گرگ

پرندگان: انواع چکاوک، انواع گنجشک ها،  جغد کوچک، هدهد، کبوتر چاهی، کبوتر کوهپایه ای، کبک، کبک دری، تیهو، دلیجه، عقاب طلائی، جی جاق، سارگپه، کلاغ ابلق، زاغی، کلاغ نوک قرمز، کلاغ نوک زرد،

خزندگان و دوزیستان: مار جعفری، مار پلنگی، انواع مارمولک، انواع لاک پشت، مار قیطانی، شترمار، افعی، تیرمار

همه این گونه‌های جانوری در این منطقه ماوا گرفته‌اند و با اقامت در کمپ‌های عشایر این نقطه امکان مشاهده و عکاسی از آنها را خواهید داشت.

چه تجربیاتی در اکو کمپ‌ عشایری سبز کوه در انتظار شما هستند؟

اکو کمپ‌های عشایری

تجربه پوشیدن لباس‌های محلی

فقط کافی است تصور کنید: صبح زود در این طبیعت زیبا بیدار شوید و از یک صبحانه عشایری که شامل شیر گوسفندی، پنیر، کره و عسل طبیعی است لذت ببرید و شاهد پخت نان و تهیه لبنیات توسط بانوان زحمتکش عشایری باشید.

صرف صبحانه عشایری

اکو کمپ‌های عشایری

استقبال گردشگران خارجی از اکو کمپ عشایری سبز کوه

از یک چای تازه دم لذت ببرید، قدمی در اطراف بزنید و تمام تجارب قبلی خود را با قرار گرفتن در یک محیط عجیب عشایری به چالش بکشید و به گفتگو با این مردم مهمان نواز بنشینید تا فرهنگ و آداب و رسوم خود را با شما به اشتراک بگذارند.

اکو کمپ‌های عشایری

برای طبیعت گردی به سمت دامنه‌های کوه حرکت کنید، رفتینگ را تجربه کنید و از حیات وحش عکاسی کنید و گشتی در اطراف چشمه‌ها و آبشارهای دیدنی سبز کوه بزنید.

رفتینگ

و با کوله باری از تجربیات جدید برای صرف یک ناهار کاملا ارگانیک شامل کباب‌های محلی و آش‌های محلی دوباره به کمپ عشایری باز گردید و به استراحت در سیاه چادرهای عشایری بپردازید. لازم به ذکر است این کمپ مجهز به یک اقامتگاه سازه‌‍ای نیز هست.

اکو کمپ‌های عشایری

 

پوشبدن لباس‌های محلی، مشارکت در تهیه لبنیات و لذت بردن از هوای دلچسب دامنه‌های سبز کوه همه تجربیاتی هستند که صرف کمترین هزینه شما را روحیه‌ای صد چندان برای بازگشت به زندگی شلوغ شهری آماده می‌کنند.

الاغ سواری

گاهی با خرید تجربه‌های نو، زندگی شما سمت و سویی تازه به خود می‌گیرد، این تجربه های نو را از دست ندهید.

ارتباط با مدبریت با مدیریت کمپینگ: ۰۹۱۳۲۸۳۵۳۲۱

آدرس 

بروجن، بخش گندمان، روستای نصیر آباد، منطقه عشایری سبز کوه

 

 

 

498 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *