این اپلیکیشن‌های پیام رسان صنعت سفر را متحول کرده‌اند

در عصری قرار داریم که ارتباطات دائمی به یک نیاز حیاتی تبدیل شده است و اپلیکیشن‌های پیام رسان  توسط کاربران موبایل در سراسر جهان مورد استقبال زیادی قرار گرفته‌اند. در حقیقت مردم گوشه و کنار جهان روزانه ۲۰ میلیارد پیام متنی می‌فرستند؛ بنابراین تورگردانان و فعالان حوزه گردشگری نباید نقش مهم اپلیکیشن‌های پیام رسان را درمعرفی برندها و مقاصد گردشگری نادیده بگیرند.

از سوی دیگر مسافران نیز می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن‌های ارزشمند تمام جنبه‌های سفر خود را به آسانی ارتقا بخشند.

 

از پایگاه کاربری تقریبا ۴۰ میلیون نفری تلگرام در ایران که بگذریم به اپلیکیشن‌های پیام رسان دیگری می‌رسیم که توسط ساکنان دیگر نقاط کره زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند، بد نیست از این اپلیکیشن‌های پیامرسان نیز که در کشورهای مختلف محبوب هستند هم غافل نشویم!

اپلیکیشن‌های پیام رسان و تحولات دنیای سفر

پیام رسان لاین

یا اپلیکیشن لاین که خیلی زود توسط مردم کشور ما کنار گذاشته شد همچنان در تایوان و ژاپن محبوب است و ۲۲۰ میلیون کاربر ماهانه فعال در این کشورها دارد ( ۸۰ درصد مردم تایوان از لاین استفاده می‌کنند).

پیام رسان وی چت و وایبر

وی چت اپلیکیشن محبوب چینی‌هاست و بیش از ۸۴۶ کاربر ماهیانه فعال در این کشور دارد، استفاده از وی چت در تجارت الکترونیکی، نشر دیجیتالی و حتی اینترنت اشیا نیز قابل توجه است.

وایبر در اروپا محبوب است و فیلیپینی‌ها نیز علاقه خاصی به آن دارند، کاربران ماهانه این اپلیکیشن نزدیک به ۲۴۹ میلیون نفر هستند.

بیشتر این اپلیکیشن‌های پیامرسان چند منظوره هستند برای نمونه از وایبر و وی چت امکان ارسال پول و مشخص کردن تاریخ قرار بعدی مور استفاده قرار می‌گیرد.

اپلیکیشن وی چت در چین برای رزرو، پرداخت رستوران‌ها و سفارش تاکسی، بازی کردن و مسیر یابی روزانه مورد استفاد قرار می‌گیرد.

اپراتورهای تور و فعالان حوزه گردشگری که قصد دارند مسافران چینی را جذب کنند باید استفاده از وی چت را به عنوان بخشی مهم در برنامه بازاریابی آنلاین خود جای دهند.

عملکرد ضبط صدا در دو اپلیکیشن وی چت و وایبر مورد تاکید زیادی قرار گرفته اند، گاهی آنقدر عجله دارید یا در مواقعی که مشغول رانندگی هستید به سرعت می‌توانید از این قابلیت برای رساندن پیام خود به کاربران دیگر استفاده کنید.

پیام رسان واتس اپ

اپلیکیشن‌های پیامرسان

واتس اپ اپلیکیشن محبوب دارای ۱٫۲ میلیارد کاربر ماهیانه است. این پیامرسان در هند ۷۰ میلیون کاربر ماهیانه و در آمریکا ۱۹ میلیون کاربر ماهیانه دارد. ۷۰ درصد کاربران این اپلیکیشن به صورت روزانه فعال هستند و همین موضوع این اپلیکیشن را به یک ابزار ایده آل برای ارائه خدمات تور و اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های شرکت تبدیل کرده است.

پیام رسان اسنپ چت

اپلیکیشن‌های پیامرسان

این اپلیکیشن پیام رسان برای جوانترین نسل کاربران گوشی‌های هوشمند انتخاب شده است اما افراد مسن‌تر نیز از آن استفاده می‌کنند. اسنپ چت با ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه امکان ضبط و به اشتراک گذاری لحظات سفر را به سرعت و فقط در چند ثانیه فراهم می‌کند و برندهای مسافرتی نباید این اپلیکیشن را نادیده بگیرند.

اپلیکیشن‌های پیامرسان

با استفاده از پیام رسان اسنپ چت امکان ارسال پیامک در مورد تور یا فیلم‌هایی کوتاه از تجربیات سفر به سرعت فراهم می‌شود.

پیام رسان فیسبوک

اپلیکیشن‌های پیامرسان

معمولا کاربران برای استفاده از مسنجر فیسبوک باید یک حساب کاربری فیسبوک داشته باشند. بیشتری برندهای مسافرتی در فیسبوک حضور دارند بنابراین طبیعی است که برای اطلاعات مربوط به تورها یا فعالیت‌ها خود از پیامرسان فیسبوک استفاده کنند.

مسنجر فیسبوک نیز یک راه عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان، پاسخ به سئوالات و ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصولات تور است.

پیام رسان Slack

اپلیکیشن Slack یکی از تازه واردهای حوزه پیام رسانی است. اپلیکیشن اسلک به طور خاص بر روی کسب و کار تمرکز کرده و به سرعت در حال جذب مخاطب است.

اپلیکیشن‌های پیامرسان

اپلیکیشن اسلک بیش از ۲٫۳ میلیون کاربر ماهانه دارد؛ شرکت‌های مسافرتی و تورها می‌توانند از طریق این پیام رسان با گروه‌های خاصی که در حوزه سفر فعال هستند تعامل برقرار کنند.

محبوبیت یک پیام رسان اغلب از کشوری تا کشور دیگر متفاوت است اما همه این اپلیکیشن‌ها یک هدف دارند و آن اتصال مردم است.

با این اوصاف شناخت اپلیکیشن‌های پیام رسان محبوب مردم هر کشور کمک زیادی در ارائه یک سیستم رزرو آنلاین و برقراری ارتباط با مسافران خواهد کرد.

380 بازدید

زهرا مرادی

مترجم و نویسنده عاشق دنیای تکنولوژی و سفر

پست بعدی

قلمزنی هنری دیرینه که با ایجاد نقش نگار به فلز سرد و سخت جان می بخشد

س آبان ۲۳ , ۱۳۹۶
قلمزنی: هنر قلمزنی سابقه ای بسیار طولانی و تاریخی در ایران دارد. میتوان این هنر را چنین تعریف کرد: قلمزنی عبارت است از ایجاد نقوش و خطوط بوسیله قلم یا ضربه چکش که بر روی اجسام فلزی چون طلا، نقره، مس، برنج و فولاد ایجاد میشود. در فرهنگ معین قلمزنی […]