بیشترین جاذبه های گردشگری که می توان با ویلچر از آن ها دیدن نمود
۲۳ شهریور ۱۳۹۶
آشنایی با عبدالحسین سپنتا پدر سینمای ناطق ایران
۲۶ شهریور ۱۳۹۶

اصفهان میدان نقش جهان

تجربیات راس ثورلی گردشگر جوان استرلیایی از سفرش به اصفهان

راس ثورلی گردشگر ۲۲سالهء اهل استرالیا اخیرا سفری به اصفهان داشته با ما همراه باشید تا با تجربیات این گردشگر جوان بیشتر آشنا شویم.

در ادامه ی سفرم به ایران وقت آن رسیده بود که سوار اتوبوس شوم و به سمت پایتخت قدیم ایران “اصفهان “حرکت کنم که به صورت یکسانی تبدیل به جزء اصلی سفر گردشگران داخلی و خارجی شده است.

اصفهان یک شهر تاریخیِ است با ساختمان های باستانی، مساجد زیبا و مراکز فرهنگی متعدد و هر مسافری که به ایران سفر می کند حتما باید از این شهر دیدن کند.

اصفهان پل خواجو

مراکز اصلی جالب توجه این شهر میدان نقش جهان، پل خواجو و موزه ی موسیقی هستند و در عین حال که این جاذبه ها به وضوح شگفت انگیزهستند برای بی هدف قدم زدن، در خیابان هایی که با درخت ها لاین کشی شده اند و برای پیدا کردن رستوران های محلی یا پرسه زدن در بوستان های سرسبز و آفتابی درکنار رودخانه ی غالبا خشک زاینده رود چیز های بیشتری می توان گفت.

پارک های اصفهان

اگر وقت کافی دارید یکی دو روز را برای کشف کردن این شهر زیبا بگذارید تا واقعا حس کنید که در اصفهان هستید.

یک روز را صرف بی هدف پرسه زدن در گوشه و کنار جنوب شهر کنید جایی که میتوان در کنار رودخانه قدم بزنید و سه پل تاریخی (خواجو،چوبی و سی و سه پل) را مشاهده کنید که از عرض رود خانه میگذرند و از بوستان هایی که رودخانه را احاطه کرده اند لذت ببرید.

پس از پایان یافتن کاوش در جنوب شهر،به مرکز برگردید و سیاحت خود را در بازار بزرگ اصفهان شروع نمایید. اینجا میتوانید همه نوع صنایع دستی اصفهان، فرش ایرانی، جواهرات چینی! وسنگ های قیمتی را پیدا کنید.

بازار اصفهان

اگر هنوز حوصله درست و حسابی دارید از بازار خارج شوید و به سمت مرکز میدان نقش جهان بروید تا ازغروب آفتاب لذت ببرید.  در همین حال متوجه خواهید شد بیشتر مردم تصمیم گرفته اند که همین کار را انجام بدهند،همراه با خانواده های ایرانی که روی چمن ها نشسته اند و مشغول لذت بردن از پیک نیک‌ هستند، مکان مناسبی برای نشستن پیدا کنید و به گونه ی خارج از وصفی از زیبایی و معماری تحسین برانگیز دومین میدان بزرگ دنیا لذت ببرید.

میدان نقش جهان

 

ترجمه و گردآوری: علی زمانی

150 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

\n