مالیات بر ارزش افزوده گردشگری حذف می شود
۲۵ آذر ۱۳۹۶
قدرتمندترین پاسپورت های جهان
قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ متعلق به کدام کشورها هستند؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۶
تفاوت‌های فرهنگی

تا به حال با خود فکر کرده‌اید چرا جنگ شروع می‌شود؟ انسان‌ها معمولا به دلیل تفاوت‌های فرهنگی دچار سوء تفاهم‌های زیادی می‌شوند اما احترام به این تفاوت‌ها و عشق ورزیدن به تفاوت‌های فرهنگی یکی از ملزومات اصلی شغلی یک تور لیدر است.
وظیفه اصلی یک راهنمای تور آموزش، سرگرمی و الهام بخشیدن است، یک راهنمای تور راه برای درک بهتر بخش‌های مختلف جهان می‌گشاید.
در حقیقت یک راهنمای تور یک مفسر فرهنگی نیز هست و باید مسائلی را توضیح دهد که شاید درک آنها برای مسافران دشوار باشد.

با این وجود این یک روی سکه است و یک راهنمای تور باید بتواند شکاف‌های فرهنگی را از بین ببرد. ما نیاز داریم شرایطی فراهم کنیم که مهمانان راحت باشند، با احترام کامل مرزهای آنها را بشناسیم و آنچنان ارتباط برقرار کنیم تا مبادا حساسیت‌های منحصر به فرد آنها تحقیر شود.
اصلا کار آسانی نیست، اما این هشت راهنمایی را برای موفقیت در برخورد با تفاوت‌های فرهنگی در تور استفاده کنید. رعایت این نکات شما را در مبادلات فرهنگی کمک خواهد کرد.

این نکات را در برخورد با تفاوت‌های فرهنگی به خاطر پسیارید

۱ . ذهنیت‌ خود را تغییر دهید و پیش داوری‌ها را کنار بگذارید.

تفاوت‌های فرهنگی

بهترین نقطه شروع برای هر گونه تبادل بین فرهنگی، ذهن خود شما است. اگر فکر شما واقعا باز است، تحمل بالایی دارید و همیشه آماده‌‌اید برای تجربیات جدید، پس خودتان را برای موفقیت آماده کنید.

۲ . درک کنید

بپذیرید مردم متفاوت هستند و برخی از آنها نسبت به دیگران اصیل‌تر و عاقل‌تر هستند، با ملایمت و بی طرف بودن می‌توانید هر رفتاری را تغییر دهید.

۳ . مشاهده کنید.

تفاوت‌های فرهنگی

خودتان را محدود نکنید و به مطالعه در مورد فرهنگ‌های مختلف بیردازید، با درک درستی که از ساختار فرهنگی یک ملیت به دست می‌آورید به همدلی با مردم آنها خواهید پرداخت.
علاقه مندی واقعی شما به مردم، مکان‌ها، فرهنگ‌ها و ملیت‌هایی که با شما تفاوت دارند به برقراری یک ارتباط موثر کمک می‌کند.

۴ . احترام به زبان جهانی خدمات

مشتریانی از فرهنگ‌های دیگر اغلب شما را به دلایل مختلف که ممکن است در اثر تفاوت‌های فرهنگی رخ داده باشند، می‌بخشند، حتی اگر به صورت تصادفی قوانین را نقض کنید هم بخشیده می‌شوید.

این بخشش معمولا حدی دارد و اگر متوجه شوند شما زبان آنها را تحمل نمی‌کنید با با لهجه آنها مشکل دارید یا نامشان را به سختی تلفظ می‌کنید تا جایی که مجبور می‌شوند چند بار نام خود را تکرار کنند، به پایان می رسد.
بنابراین کلید اصلی فقط احترام به دیگران است. به همه گردشگران به صورت یکسان احترام بگذارید و اگر دلیل خاصی وجود دارد به بعضی ار آنها احترام بیشتری نشان دهید.
فرضیه تضمین شده برای ارائه خدمات با کیفیت در هر فرهنگی این است که شما کاملا به فرد احترام می گذارید.

۵ . با افراد غیر بومی به صورتی ساده و کاملا شفاف صحبت کنید.

تفاوت‌های فرهنگی

هنگامی که گردشگران در حال یادگیری زبان کشور شما هستند نیاز به مکث‌های زیاد بین جملات وجود دارد. هنگامی که گردشگران در حال یادگیری زبان کشور شما هستند نیاز به مکث‌های زیاد بین جملات وجود دارد.

تا جای ممکن سعی کنید از مترادف‌ها استفاده نکنید، مترادف‌ها معمولا کلماتی بزرگتر و بلندتر هستند و درک آنها برای افراد ناآشنا دشوار است.

۶ . با سرعت آهسته‌تر و کمی بلندتر صحبت کنید.

این موضوع کاملا واضح است و همه ما در مبادلات فرهنگی از آن استفاده می‌کنیم، شمرده صحبت کردن واقعا به شما کمک خواهد کرد اما مواظب باشید این سرعت آنقدر کم نباشد که منجر به سقوط شما شود.
بلندتر صحبت کردن نیز واقعا کمک می‌کند اما نکته مهم این است که واقعا حرف بزنید و فقط داد و بیداد نکنید!

۷ . از اصطلاحات و عبارات گیج کننده استفاده نکنید.

تفاوت‌های فرهنگی

صحبت کردن به صورت استعاری و استفاد از اصطلاحاتی که درک آنها فقط با تسلط به زبان مادری ممکن است توریست شما را گیج خواهد کرد. صحبت کردن به صورت استعاری و استفاد از اصطلاحاتی که درک آنها فقط با تسلط به زبان مادری ممکن است توریست شما را گیج خواهد کرد.
تا جای ممکن سعی کنید این اصطلاحات را حذف کنید و اگر گردشگرانی از فرهنگ‌های مختلف دارید به صورتی صحبت کنید که آنها دقیقا متوجه شوند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید.

۸ . به طور مرتب فرهنگ های مختلف را تجربه کنید.

مسافرت یکی از بهترین راه های یادگیری و الهام گرفتن از ارزش‌های دیگران، سیستم‌های باور، ادیان، فرهنگ‌ها و ملیت‌های آنها است. مجبور نیستید برای این نوع تجارب، سفرهای طولانی داشته باشید. در شهر خود هم می‌توانید افرادی از سراسر جهان بیابید و با یک گفتگوی ساده متوجه تفاوت‌های فرهنگی و انتظارات واقعی آنها از سفر شوید.

اینترنت دنیای اطلاعات است، در مورد فرهنگ‌های دیگر مطالعه کنید و خود را جزئی از فرهنگ آنها کنید.

• هشدار

از قضاوت و تعصبات بیجا بیرهیزید تا بتوانید به عنوان یک راهنمای تور به فعالیت خود ادامه دهید، بپذیرید انسان‌ها متفاوت هستند و قدرت درک و تحملتان را بالا ببرید!
با این هشت راهنمایی ساده نحوه برخورد با چالش‌های فرهنگی به عنوان یک تورلیدر را خواهید آموخت، آیا تجربه خاصی در این مورد دارید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

237 بازدید

دیدگاه ها بسته شده است

\n