کاربرد های چوب خط در روزگار قدیم
۲۵ آبان ۱۳۹۶
آشنایی با سایت وارم شاورز
۲۹ آبان ۱۳۹۶

سازمان بین المللی SOS و Management Dangers امسال هم  نقشه‌هایی منتشر کرده‌اند که به سادگی وضعیت گردشگر پسندی کشورهای مختلف را نمایش می‌دهند. در این نقشه‌ها خطرناک‌ترین کشورها برای گردشگران مشخص شده‌اند.

خطرناک‌ترین کشورها برای گردشگران

اگر در سال ۲۰۱۸ قصد سفر دارید بد نیست نگاهی به این نقشه‌ها بیندازید. Travel Risk Mask براساس اطلاعات جمع آوری شده از سازمان جهانی بهداشت و انستیتوهای دیگر وضعیت کشورهای مختلف را از نظر امنیت، حفاظت و مسائل مرتیط با سلامت مشخص کرده است.

به گفته  The Ipsos Mori Business Resilience Trends Watch 2018در حدود ۶۳ درصد از مردم جهان معتقدند خطرهای مرتبط با سفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

در این مقاله، تهدیدهای امنیتی و بلایای طبیعی در سال گذشته به عنوان دلایل اصلی تغییر برنامه‌های سفر معرفی شده‌اند.

نگاهی به نقشه‌های زیر خواهیم داشت تا وضعیت ایران کشور عزیزمان را از نظر خطرات بالقوه‌ای که برای توریست‌ها در سال ۲۰۱۸ خواهد داشت بررسی کنیم.

خطرناک‌ترین مقاصد گردشگری در سال ۲۰۱۸

ایران در این نقشه با رنگ قهوه‌ای روشن نمایش داده شده است و همانطور که در راهنمای نقشه مشاهده می‌کنید این یعنی خطرهای مختلفی به سرعت در حال رشد هستند و سلامت گردشگران را تهدید خواهند کرد. این در حالی است که کشوری مانند ترکیه با رنگ سبز بر روی نقشه نمایش داده شده است و بنابراین اینگونه تفسیر می‌شود که این کشور چندان برای گردشگران خطرناک نخواهد بود.

نگاهی به دنیا از نقطه نظر تهدید امنیتی

در این نقشه کشورهایی که از نظر تهدیدهای امنیتی بسیار خطرناک هستند با رنگ قرمز تیره و کشورهایی که  از این نظر خطر چندانی برای توریست‌ها ندارند با رنگ زرد روشن نمایش داده شده‌اند.

موضوع جالب رنگ زرد روشن کشور ایران در این نقشه است که نشان دهنده ریسک پایین از نظر تهدید‌های امنیتی برای گردشگران است. وضعیت کشور ایران در این نقشه با وضعیت کشورهایی همچون آمریکای شمالی، کشورهای مختلف اروپایی، چین و استرالیا قابل مقایسه است.

ترکیه از نظر وضعیت تهدیدهای امنیتی برای گردشگران خطرناک‌تر از ایران بوده و با رنگ زرد تیره نمایش داده شده است.

وضعیت کشورهای دنیا از نظر امنیت جاده‌ای

خطرناک‌ترین کشورها برای گردشگرانخطرناک‌ترین کشورها برای گردشگران

نکته قابل توجه بعدی امنیت جاده‌ای گردشگران در کشورهای مختلف است،خطرهای مختلفی که در سفرهای جاده‌ای جان گردشگران را تهدید می‌کند می‌تواند بر گردشگر پسند بودن با نبودن یک کشور تاثیر بگذارد و عاملی مهم در تعیین خطرناک‌ترین کشورها برای گردشگران است.

در این نقشه کشورهایی که امنیت بالایی در جاده‌های خود دارند با رنگ صورتی روشن و خطرناک‌ترین کشورها از نظر وضعیت امنیت جاده‌ای با رنگ قهوه‌ای تیره نشان داده شده‌اند.

همانطور که شاهد هستید ایران با رنگ قهوه‌ای تیره یکی از خطرناک‌ترین کشورها از نظر وضعیت امنیت جاده‌هاست. اکثر کشورهای خاورمیانه در این نقشه با رنگ قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای روشن نمایش داده شده‌اند.

وضعیت ایران در این زمینه با وضعیت اکثر کشورهای آفریقایی قابل مقایسه است در حالی کشورهایی همچن ترکیه، پاکستان و افغانستان از نظر وضعیت جاده‌ها نسبت به ایران امن‌تر هستند و با رنگ صورتی روشن و صورتی تیره نمایش داده شده‌اند.

نظر شما در مورد این نقشه‌ها چیست؟

Source: boredpanda

173 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

\n