نکاتی برای سفر با افراد ناتوان , بیمار و نیازمند خدمات ویژه

نکاتی برای سفر با افراد ناتوان , بیمار و نیازمند خدمات ویژه:با اندکی برنامه ریزی و تحقیق می توانید از حرکت دنیای جهانی نیز لذت ببرید.

نکاتی برای سفر با افراد ناتوان , بیمار و نیازمند خدمات ویژه

اگر از بیماری مزمنی رنج می برید و یا دچار ناتوانی هستید ,ممکن است فکر کنید که نباید به سفر بروید. این تفکر درست نیست!!! بلکه با اندکی برنامه ریزی و تحقیق می توانید از حرکت دنیای جهانی نیز لذت ببرید.

در ابتدا آژانس مسافرتی را پیدا کنید که مطمئن باشد همراه او راحت هستید و از شرایط ویژه و ناتوانی های شما اطلاع دارد. قبل از سفر آژانس مسافرتی خود را از ملاحظه های سلامتی خود یا مواردی مثل بیماری های اخیر یا حتی عمل زانوی خود مطلع کنید. با مطرح کردن این موارد میتوانید از تسهیلات مورد نیاز خود مانند ویلچر در فرودگاه و … اطمینان حاصل کنید.

سپس اطمینان پیدا کنید که مقصد و محل استراحت برای شما مناسب باشد. ممکن است چالش دسترسی داشته باشد و به شاخصه های دسترسی ویژه در محل اقامت نیاز پیدا کنید و یا شاید به تسهیلات پزشکی در نزدیکی خود نیاز داشته باشید. پس از آژانس مسافرتی خود درمورد دسترسی به تسهیلاتی که ممکن است نیاز داشته باشید, نزدیک ترین بیمارستان ها به محدوده اقامتی خود , درمورد پروتکل اضطراری مجری تور و تهیه دستبند هشدار پزشکی که دقیقا وضعیت شما و اطلاعات تماس اضطراری را نشان میدهد نیز بپرسید.

قبل از سفر تمام دارو هایی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید را همراه خود ببرید چرا که ممکن است در مقصد در دسترستان نباشد.

علاوه بر افراد ناتوان و بیمار, برخی از خانواده ها که فرزندانی با نیاز های ویژه مانند اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD), اضطراب , اوتیسم و … دارند نیز احساس می کنند که نمی توانند به سفر بروند. به این خانواده ها پیشنهاد می شود که:

  • به فرزندتان یک کلمه ساده کلیدی بدهید شامل تصاویر یا اطلاعاتی درمورد جایی که می خواهید بروید و به او درمورد موقعیت جدید آگاهی دهید.
  • برطبق نیازهای فرزندتان می توانید از یک کیف دستی کوچک پر از اسباب بازی های سرگرم کننده مانند حباب ساز یا اسباب بازی های ساده ای استفاده کنید که به هنگام ایستادن در صف آن ها را مشغول سازد.

خود را بیمه کنید! داشتن بیمه نامه سفر الزامیست زیرا نمی دانید چه حوادثی پیش روست و داشتن بیمه نامه تا حدودی خیال شما را از آینده آسوده خواهد کرد.

هیچ کس نمی خواهد سفر را با درد آغاز کند و فراهم کردن زندگی بدون استرس –البته تا جایی که ممکن است- برای افراد ناتوان  و بیمار کار بزرگی است. این ها خدمات کوچکی هستند که اهمیت زیادی دارند. امروزه گزینه های زیادی برای افراد ناتوان و بیمار وجود دارد و برای کسی که به خدمات ویژه نیاز دارد دلیلی وجود ندارد که نتواند بیرون برود و دنیایی را کشف کند که در هایش رو به آن ها باز است.

گردآوری و ترجمه: مهسا خواجه خباز

منبع: http://www.travelpulse.com/news/features/tips-for-traveling-with-a-disability-or-illness.html

273 بازدید

مهسا خواجه خباز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خلیج فارس از گذشته تا کنون

چ آبان ۱۰ , ۱۳۹۶
خلیج فارس در یک نگاه بررسی و بازنمود اوضاع و احوال اجتماعی سیاسی و اقتصادی خلیج فارس و جزایر آن پس از اسلام تا برهه تجاوز پرتغالی ها و تشریح وضعیت آن از عصر صفویه تا امروز به عنوان دو مقوله ی ممتاز از حوصله و رسالت این جستار بیرون […]