تریپ ادوایزر
چگونه از تریپ ادوایزر برای بازاریابی هتل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی استفاده کنیم؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
بازاریابی هتل‌ها

یک حساب کاربری اینستاگرام به صورت بالقوه می تواند موثرتر از سایر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی واقع شود. سرویس به اشتراک گذاری عکسی مانند اینستاگرام  وسیله ای عالی برای هتل ها است تا با کاربران ارتباط برقرار کنند و داستان مشتریان خود را بگویند. آیا هتل شما یک پروفایل اینستاگرام دارد؟ یک پروفایل اینستاگرام چه تاثیری در بازاریابی هتل‌ها خواهد داشت؟

با ما همراه باشید تا در مورد علت اهمیت اینستاگرام در بازاریابی هتل‌ها بیشتر بدانید:

نقش اینستاگرام را در بازاریابی هتل‌ها جدی بگیرید

اینستاگرام با یک رابط کاربری ساده این قابلیت را دارد که جنبه‌های زیبایی شناسی یک هتل را به نمایش بگذارد و معرفی کننده یک برند باشد.

علاوه بر این، اینستاگرام نیازی به ترجمه برای بازدیدکنندگان جهانی ندارد و می‌توان اطلاعات را به سرعت به اشتراک گذاشت و باید گفت از این نظر پیچیدگی کمتری نسبت به فیسبوک یا توییتر دارد.

بازاریابی هتل‌ها

اینستاگرام سریعترین شبکه اجتماعی بود که در مدت زمانی کوتاه به رقم ۱۰۰ کاربر ماهانه رسید و ثابت کرد سادگی و مینیمالیسم همیشه  محبوبیت دارد.  یک مطالعه نشان داده است ۴۸ درصد از کاربران به طور مشخص برای انتخاب مقصد سفر یا برنامه تعطیلات از اینستاگرام استفاده می کنند.

کاربران در اینستاگرام  بیشتر در دسترس هستند، میزان تعامل با این شبکه اجتماعی ۵۸ بار بیشتر از فیس بوک و ۱۲۰ بار بیشتر از توییتر است.

با پذیرش قدرت بصری اینستاگرام و با توجه به این موضوع که جلد کتاب بر قضاوت مخاطب در مورد محتوای کتاب هم تاثیر گذار است باید گفت هتلداران می‌توانند با کنترل این قدرت بصری چندین گام به جلو بردارند.

تصاویر اولیه‌ای که ارائه می‌شوند در جذب مهمان ها و ایجاد یک تصویر مثبت برای یک برند اهیمت زیادی دارند. با این وجود، دقت کنید که ترکیب اینستاگرام در استراتژی بازاریابی هتل شما چیزی بیشتر از آپلود کردن ساده ۵۰ عکس از هتل است و توجه و تحقیق بیشتری را می‌طلبد.

بازاریابی هتل‌ها

SiteMinder پلتفرم بازاربابی مهمانداری در ماه ژانویه ۲۰۱۷ نظرسنجی را برای بررسی نحوه تخصیص بودجه هتل‌های مختلف برای سال آینده انجام داد.
نتایج این نظرسنجی نشان داد، ۴۸ ٪ از هتلداران برای انجام سرمایه گذاری های بالا در بازاریابی دیجیتال برنامه ریزی کرده اند و ۴۴٪ از هتلداران نیز بر روی استراتژی رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کرده‌اند.

با رتبه بندی Airbnb به عنوان پر بازدیدترین وب سایت هتلداری در سال گذشته، متخصصان هتل قصد دارند با سلاح مدرنی که در دست دارند یعنی شخصی سازی، تجربه مهمانان هتل، ارتباط برقرار کردن با مشتریان با ارزش از طریق کانال های رسانه های اجتماعی با تمام قدرت به جنگ این غول رزرو مکان اقامت بروند.

آیا یک هتل به یک پروفایل در رسانه های اجتماعی نیاز دارد؟

بیش از ۵۰٪ از مسافران برای آگاهی از نکات سفر به رسانه های اجتماعی مراجعه می‌کنند. (Nielsen)

فیس بوک ۱٫۷ میلیارد کاربر ماهانه فعال، توییتر ۳۱۰ میلیون نفر است و اینستاگرام هر روز بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. استفاده نکردن از این مزیت به نفع هتل‌ها ضررهای زیادی به دنبال خواهد داشت.

اگر چه تقریبا اندازه گیری ارتباط بین افزایش تعداد فالوررهای اینستاگرام و افزایش تعداد رزروهای یک هتل غیر ممکن است اما مسلما هر چه پایگاه طرفداران یک پروفایل اینستاگرام هتل بیشتر باشد نشانگر رضایت مشتریان از خدمات و سبب تشویق دیگران به خرید محصول خواهد شد.

بازاریابی هتل‌ها

چرا اینستاگرام؟ ۲ میلیون تبلیغ کننده این پلت فرم رسانه اجتماعی را انتخاب کرده‌اند. اینستاگرام در حال تبدیل شدن به سریع ترین پلت فرم دیجیتال برای کسب مشتری است، ویژگی موجود در اینستاگرام امکان راه اندازی یک پیج کسب و کار و بررسی آمار مربوط به عملکرد پست‌ها را می‌دهد.

هتلداران می‌توانند با استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران در مورد خدمات خود تبلیغ کنند، هشتگ اختصاصی خود را ایجاد کنند به نظرات پاسخ دهند و در نهایت، یک جامعه از متخصصان و بازدیدکنندگان ایجاد کنند.

اینفلوئنسرها را دست کم نگیرید!

تهیه مواد مورد نیاز برای بازاریابی هتل‌ها تاکنون به این اندازه آسان و موثر نبوده است! یکی دیگر از دلایل مهم دیگری که  هتلداران را به اینستاگرام دوست‌هایی بزرگ تبدیل کرده است حضور اینفلوئنسرها یا همان افراد تاثیرگذاری است که به کمک فالوورهای زیادی که دارند محصولات و خدمات مختلف را تبلیغ می‌کنند.

امروز ۸۲ درصد از برندهای مهمانداری کسب و کار خود را از طریق همین اینفلوئنسرها رونق بخشیده‌اند.

بازاریابی هتل‌ها

برای هر سلیقه یک تأثیرگذار وجود دارد، بنابراین پیدا کردن یک اینسفلوئنسر با اهداف بازاریابی هتل و تعریف داستان برند تجاری شما از طریق آنها می تواند یک مکمل قوی برای تاکتیک های سنتی روابط عمومی باشد. به تازگی تیزرهایی برای نشان دادن نحوه رزرو رستوران از طریق اینستاگرام منتشر شده‌اند و امیدواریم که ویژگی های مشابهی برای رزرو هتل از طریق اینستاگرام نیز ارائه شوند.

اینستاگرام به طور بالقوه می تواند یک رقیب جدی برای Booking.com  باشد، فرایند رزرو از طریق یک عکس و با  کلیک بر روی نام هتل بسیار آسان خواهد بود. در حالی که هنوز ثابت نشده است که استراتژی بازاریابی تعاملی به تنهایی می‌تواند بر تصمیمات خرید تاثیر گذار باشد اما اینستاگرام منبعی است که نباید نادیده گرفت.

۷ راهنمایی طلایی برای مدیریت پروفایل اینستاگرام هتل شما

  1. در مورد رقبای خود را تحقیق کنید

اگر تازه شروع کرده اید، به برخی از محبوب ترین هتل های موجود در منطقه خود نگاه کنید و ببینید که چه مشخصاتی را در پروفایل اینستاگرام هتل خود ارائه می کنند. به نوع تصاویری که به اشتراک می گذارند، هشتگهایی که استفاده می کنند، تعامل مشتریان با آنها و هماهنگی پیام آنها توجه کنید. این کار ایده‌های مناسبی در مورد آنچه جواب می‌دهد و چیزهایی که ارزش وقت گذاشتن ندارند و جواب نمی‌دهند را به شما می دهد.

۲ . منحصر به فرد باشید

اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن شخصیت و ارزش های فردی شما است. حفظ و حصول اطمینان در مورد خود شما برای کسب و حفظ فالوورها حیاتی است. اگر محتوای شما مرتبط نباشد، کاربران خیلی زود از بین می روند.

از اینستاگرام خود به عنوان یک گالری عکس‌های هتل استفاده کنید، اما محتوای تولید شده توسط مهمان‌ها را هم دست کم نگیرید، اگر با جستجوی هشتگ یا نام هتل خود جستجو کنید، مسافرینی که عکس های خود از هتل شما را ارسال کرده اند پیدا خواهید کرد. این باعث می شود که بتوانید افرادی را پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

۳ . امکانات خود را تا جایی که ممکن است درخشان جلوه دهید.

بدیهی است که شما می خواهید جاذبه های اصلی هتل خود را تا آنجا که ممکن است جذاب نشان دهید و با اینستاگرام می توانید آنها را شگفت انگیز تر هم نمایش دهید.

طیف وسیعی از فیلترها و پوسته ها به شما امکان می دهد تصویر را به هر صوررتی که تمایل دارید طراحی کنید. نقاط برجسته هتل را به صورتی جالب و سرگرم کننده به تصویر بکشید. این ممکن است شامل رستوران یا استخر هتل شما باشد.

۴ . حواستان به پشت صحنه باشد

فراهم کردن یک نگاه اجمالی به کارهای داخلی هتل، انعطاف پذیری برند شما را افزایش خواهد داشت و کارکنان شما در دسترس‌تر به نظر می رسد.

بازاریابی هتل‌ها

اگر هتل شما و افرادی که در آن کار می‌کنند آشنا به نظر برسند، احتمالا مهمانان نسبت به اقامت در هتل شما نگرش مثبتی خواهند داشت و بعد از اقامت نیز کامنت‌های خوبی در مورد کارمندان هتل ارائه خواهند داد.

۵ . منطقه‌ای که هتل در آن قرار دارد را نمایش دهید.

برای بسیاری از هتل ها، بهترین برگ برنده، محل قرارگیری آنهاست. اگر شما در یک مقصد با طبیعت زیبا و یا یک مرکز فعالیت قرار گرفته اید، تنها با استفاده از این قدرت خواهید توانست به آسانی به جذب مهمان برای هتل بیردازید.

بازاریابی هتل‌ها

ممکن است در مورد جاذبه‌های خاصی در آن منطقه آگاهی داشته باشید که با نشان دادن به مهمانان انگیزه بیشتری برای سفر به آنها خواهید داد.

۶ . خدمات خود را از طریق مسابقه تبلیغ کنید

بازاریابی هتل‌ها

مسابقاتی برگزار کنید و یکی از خدمات خود را به عنوان جایزه قرار دهید تا آن را برجسته‌تر نشان دهید. برای مثال اگر ماساژ یکی از خدمات شما است برای تبلیغ آن را به یکی از کاربران جایزه بدهید.

۷ . بر روی محتوای تولید شده توسط کاربر سرمایه گذاری کنید

مهمانانی که عکس های خود را در اختیار شما می گذارند اغلب تجربیات خود را به اشتراک می گذارند و به مردم اجازه می دهند هتل شما را از طریق چشم های همتایان خود ببینند، داستان هر کدام از مهمانان هتل تصور مثبت از هتل شما را تقویت می کند.

برای مثال زوجی که برای ماه عسل هتل شما را انتخاب کرده‌اند با داستان خود کاربران زیادی را جذب خواهند کرد.

بازاریابی هتل‌ها

سایر روشهایی که باید در پروفایل اینستاگرام هتل خود پیگیری کنید عبارتند از داشتن یک استراتژی مشخص برای ارسال و استفاده از هشتگها و ژئوتگ برای افزایش بازدیدها است.

اینستاگرام تازه در ابتدای کار است و شما فرصتی طلایی برای کسب فالوورهای وفادار در این پلتفرم دارید،پس حتما جایگاه یک پروفایل اینستاگرام قدرتمند را در استراتژی بازاریابی هتل‌ها مشخص کنید.

136 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

\n