راهنمای تورهای غذا
با شغل هیجان انگیز راهنمای تورهای غذا آشنا شوید
۲۰ خرداد ۱۳۹۷
گردشگری غذا

برای اکثر ما غذا یک عامل اصلی در انتخاب جایی است که قرار است سفر کنیم و گردشگری غذا یکی از سریع‌ترین ترندهای رو به رشد سفر است. هر سال شهرهای زیادی در سراسر جهان برای دریافت جایزه بهترین مقصد گردشگری غذا رقابت می‌کنند.

با در نظر داشتن این موضوع در بازار پذیرایی آنلاین امسال نیز فهرست بهترین مقاصد گردشگری غذا در سال ۲۰۱۷ از سوی شرکت Caterwings منتشر شد که شامل بهترین غذا شهرهای دنیا برای گردشگران است، با هم نگاهی به نتایج جالب این تحقیقات خواهیم داشت:

برترین مقاصد گردشگری غذا در سال ۲۰۱۷

 • ۱۰ مرکز غذای برتر در این فهرست عبارتند از: سان سباستین، توکیو، نیویورک، بارسلونا، سنگاپور، پاریس، مادرید، لیما، لندن و مونیخ.

 • وقتی سؤال شد که کدام شهرها بهترین کیفیت را در صحنه گردشگری غذا ارائه داده‌اند، کارشناسان سان سباستین اسپانیا را انتخاب کردند، بعد از آن شهر اسپانیایی بارسلونا و شهر پرو در لیما

این نتایج نشان می‌دهند اسپانیا در حال تبدیل شدن به یک قطب در صنعت گردشگری غذا است

 • وقتی از کارشناسان خواسته شد که شهرهایی با بهترین کیفیت غذا را رتبه بندی کنند، آنها سان سباستین اسپانیا را انتخاب کردند. به دنبال آن به طور مشترک اسلو، نروژ؛ لندن، انگلستان؛ و زوریخ سوئیس انتخاب شد.

 

 • سئول در کره جنوبی دارای بیشترین رستوران به ازای هر ۱۰،۰۰۰ شهروند است و این میزان به ۱۱۰٫۲۳ می‌رسد و پس از آن اوزاکا، ژاپن و جئونجو، کره جنوبی است.
 • جئونجو در کره جنوبی دارای کمترین مغازه‌های فست فود در مقایسه با رستوران‌ها است، سئول در کره جنوبی و شهر اوزاکا در ژاپن نیز کمترین میزان مغازه‌های فست فود را در مقایسه با سایرین دارند.

گردشگری غذا

 

 • دبی برای اولین بار از نظر تنوع غذایی رتبه نخست را به خود اختصاص داد، به دنبال آن بمبئی در هند و سئول در کره جنوبی قرار دارند.
 • زانزیبار در تانزانیا بهترین گزینه برای گیاهخواران است و بعد از آن ونیز در ایتالیا و ادینبورگ انگلستان قرار دارند.

گردشگری غذا

 • از نظرکیفیت رستوران‌ها سن سباستین در اسپانیا و پس از آن توکیو و پاریس قرار دارند.
 • در بخش غذاهای خیابانی سن فرناردو در فیلیپین رتبه اول را به خود اختصاص داد و بعد از آن شهرهای آمریکایی هونولولو و آستین می آیند.

گردشگری غذا

 •  نیویورک ارزان ترین مواد غذایی را برای مردم محلی دارد (جای تعجب است!)، و سپس سنگاپور و دبی از نظر مواد غذایی ارزان‌‌ترین هستند.
 • غذا در هانوی، ویتنام برای بازدیدکنندگان ارزان تر است؛ پس از آن کیف، اوکراین و چیانگ مای، تایلند قرار گرفته‌اند.

گردشگری غذا

 • شهروندانی که حداقل دستمزد را دریافت می کنند، بیشتر ساعت های خود را در پاندریکری، هند، برای صرف شام در رستوران برای دو نفر، و به دنبال آن داکار، سنگال و چنای، هند وقت می‌گذرانند.

بهترین مقاصد گردشگری غذا با چه معیارهایی انتخاب شده‌اند؟

شرکت Caterwings چگونه این بررسی دقیق را انجام داده است؟ این تحقیق بسیار گسترده بوده است، تجزیه و تحلیل هزاران شهر بر اساس تعداد رستوران ها در سرتاسر دنیا و همچنین رتبه بندی رستوران های بین المللی تاسیس شده، برای تعیین لیست نهایی از جمله اقدامات انجام گرفته بوده‌اند.

گردشگری غذا

 آنها عوامل مهمی را برای دوستداران غذا مورد توجه قرار دادند و به چهار معیار مقیاس پذیر پرداختند: نظر منتقدان، دسترسی و تنوع غذای ارائه شده، کیفیت غذای موجود و امکان صرف غذا در یک رستوران.

در این دسته بندی ها، عوامل مختلفی مانند درصد رستوران های فست فود در مقایسه با رستوران ها، در دسترس بودن گزینه های گیاهخواری / وگان و تعداد رستوران ها به ازای هر ۱۰،۰۰۰ شهروند مد نظر قرار داده شده بود.

با توجه به سلیقه‌های مختلف در طعم، این شرکت همچنین کیفیت هر دو رستوران‌های با کیفیت بالا و مواد غذایی خیابانی در هر شهر را مورد بررسی قرار داد.

گردشگری غذا

برای محاسبه دسترسی و مقرون به صرفه بودن غذا در هر مکان، محققان شرکت Catering محاسبه می کنند که هر نفر برای صرف یک شام دو نفره در رستوران باید چند ساعت کار کند.

برای ارائه دادن یک دیدگاه کارشناسانه، از ۲۰،۰۰۰ روزنامه نگار مواد غذایی و منتقدین رستوران خواسته شده بود تا کیفیت مواد غذایی و خدمات غذایی در شهرشان را ارزیابی کنند.

سپس تمام این عوامل به منظور تعیین رتبه بندی نهایی بهترین مقصد گردشگری غذا در سال ۲۰۱۷، با هر شهر در لیست نهایی امتیاز داده شد.

Source: forbes

103 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

\n