تریپ ادوایزر
چگونه از تریپ ادوایزر برای بازاریابی هتل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی استفاده کنیم؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
عکاسی غذا در سفر و نکته‌هایی که برای داشتن عکس‌های حرفه‌ای غذا باید بدانید
۱ آذر ۱۳۹۷

3d illustration: Land and a group of suitcases. To take a vacation rental

برای صاحبان هتل ها و دیگر فعالان صنعت سفر، مهم است که با آخرین ترندهای گردشگری در ارتباط باشند. عدم آگاهی از روندهای جدید و اتفاقات نو در حوزه کسب و کار گردشگری می تواند باعث برتری رقبا شود، همچنین  این امر می تواند بر تجربه مشتری تأثیر منفی داشته باشد و در نتیجه به شهرت شما آسیب برساند.

۱ . ترندهای گردشگری – شخصی سازی کلمه کلیدی برای سال ۲۰۱۹ است

شخصی سازی ترند اصلی گردشگری در سال‌های آینده خواهد بود که در حقیقت به تجربه مشتری از سفر مربوط می‌شود.

ترندهای گردشگری

۵۷٪ از مسافران احساس می کنند که برندها باید اطلاعات خود را بر اساس سلایق شخصی مشتریان یا رفتارهای گذشته خود تنظیم کنند. (Google / Phocuswright، ۲۰۱۷)

اگر یک برند مسافرتی اطلاعات و تجارب کامل سفر خود را با توجه به ترجیحات شخصی یا رفتار گذشته مسافران تنظیم کند احتمال این مسافران برای خدمات این برند هزینه کنند ۳۶% بیشتر است.(Google / Phocuswright، ۲۰۱۷)

 ۲ . ترندهای گردشگری – و رهبران صنعت گردشگری هم موافق هستند

Johannes Reck، مدیر اجرایی وب سایت موفق GetYourGuide اخیرا در مصاحبه ای گفت، “موفقیت واقعی در آینده سفر به شخصی سازی منتهی می شود.” (Tnooz، ۲۰۱۸)

اولیور هکمن معاون رئیس گوگل در بخش مهندسی سفر و خرید،  می گوید که تقریبا ۶۰ درصد از مصرف کنندگان بر این باورند که با استفاده از هوش مصنوعی جستجوهای قبلی و انتخاب‌هایی که قبلا برای سفر داشته‌اند باید ثبت شود و در جستجوهای بعدی به آنها کمک کند. داده های گوگل نشان می دهد که ۳۶ درصد از مصرف کنندگان حاضر به پرداخت بیشتر برای این تجارب شخصی هستند. (PhocusWire، ۲۰۱۷)ترندهای گردشگری

جیمز واترز، مدیر کل خدمات مشتریان در Booking.com معتقد است که “همانطور که ما در صنعتی کار می کنیم که فوق العاده شخصی، عاطفی و پیچیده است، حفظ تعادل مناسب بین تعامل واقعی انسان و اتوماسیون کارآمد، چیزی است که ما همیشه در هر مرحله از سفر در تلاش برای بهبود آن هستیم.”(Booking.com، ۲۰۱۷)

راش جتی سرپرست نوآوری برای خطوط هوایی در Amadeus IT Group اخیرا گفت هوش مصنوعی، ” چتر گسترده ای است که باید گفت به زودی همه آنچه ما از انجام ناتوانیم را در بر خواهد گرفت. (PhocusWire، ۲۰۱۸)

۳ . ترندهای گردشگری- رزرو باگوشی هوشمند همچنان افزایش می یابد

Booking.com دریافت که ۸۰ درصد از مشتریان ترجیح می دهند اطلاعات مورد نیاز را خودشان پیدا کنند. (TechRadar، ۲۰۱۸)

ترندهای گردشگری

درصد کاربران گوشی های هوشمند که ترجیح می‌دهند اطلاعات مربوط به جستجوی مقصد سفر و رزرو را خودشان انجام دهند.

 

ترندهای گردشگری

منبع: Insights Google Consumer Insights، ۲۰۱۸

در آمریکا، داده ها نشان می دهد که ۲۶ درصد از جستجوهای سفر در سه ماهه چهارم سال گذشته از طریق گوشی انجام گرفته است. در سایر نقاط جهان، این میزان حتی بالاتر است: جستجوهای مسافرتی که با استفاده از گوشی انجام می شود در اروپا ۴۷٪ است؛ درآسیا ۴۰٪ ؛ در خاورمیانه ۳۸٪ ؛ و در آمریکای لاتین ۳۴٪ . (Sojern Global Travel Insights، ۲۰۱۸)

 

۴ . تلفن های همراه فقط برای رزرو پرواز و هتل استفاده نمی شوند

بیش از ۷۰ درصد از مسافران گفته‌اند به هنگام سفر از گوشی خود برای تحقیق در مورد فعالیت ها یا جاذبه ها، مکان های خرید و رستوران ها استفاده می‌کنند. (Google Consumer Insights، ۲۰۱۸).

۵ . دستیارهای دیجیتال به کمک مسافران می‌شتابند.

ترندهای گردشگری

دستیارهای دیجیتالی همچون گوگل اسیستنت نیز کاربرد زیادی در حوزه سفر پیدا کرده‌اند. ۱ مسافر از هر ۳ مسافر علاقه مند به استفاده از دستیار دیجیتال برای تحقیق در مورد مقصد سفر یا رزرو کردن هستند. همه چیز از کسب اطلاعات در مورد هتل‌ها، پروازها و کارهایی که می‌توان در مقصد انجام داد از طریق این دستیارهای دیجیتال انجام می‌گیرد.

این نشان می‌دهد مسافران راحت‌تر هستند که با کامپیوترها مکالمه کنند. (Google / Phocuswright، ۲۰۱۷)

 

۶ .  آژانس های مسافرتی آنلاین (OTAs) هنوز مزیت دیده شدن را دارند

ترندهای گردشگری

یک آژانس مسافرتی آنلاین یا OTA به شما امکان می دهد همانطور که در اتاقتان نشسته‌اید با استفاده از گوشی هوشمند یا رایانه بلیط پرواز رزرو کنید، پکیج‌های تعطیلات بخرید، اتاق های هتل، بلیط های قطار و غیره را چک و خریداری کنید. سایت هایی همچون تریپ ادوایزر، بوکینگ و ای بوکرز از جمله این آژانس‌های آنلاین هستند.

 

۷ . جستجو در آخرین لحظات رزرو بالا است

جستجوهای مربوط به سفر برای “امشب” و “امروز” در طول دو سال گذشته بیش از ۱۵۰ درصد افزایش یافته است. (Google Data، ۲۰۱۷)

۷۲٪ از رزروها توسط مسافرین در یک پنجره ۴۸ ساعته قبل از  توسط گوشی انجام شده است. مسافران خواستار انعطاف پذیری بیشتری هستند که گوشی‌های هوشمند برای آنها فراهم کرده‌اند و منجر به تمایل بیشتر به رزرو در دقیقه آخر می شوند. (Sojern Global Travel Insights، ۲۰۱۸)

ترندهای گردشگری

بیش از ۶۰ درصد از مسافران بعد از دیدن یک هتل خوب یا تخفیف پروازی تصمیم به رزرو می‌گیرند. (Google / Phocuswright، ۲۰۱۷)

۳۸٪ از رزروها در همان روز یا دو روز قبل از انجام گرفته است، ۵۳٪ در طول یک هفته قبل از سفر انجام گرفته است و تنها ۱۹٪ از پیش انجام گرفته است. (PhocusWright، ۲۰۱۷)

 

۸ .  مقصد مسافرین تغییر کرده است

اسپانیا، یونان، ترکیه، آمریکا و جزایر مقاصد سفری هستند که برای خیلی از مسافران جذابیت دارند.

 

۹ .  و بودجه ها در حال افزایش است

هزینه سالانه سفر در حال افزایش است. میانگین بودجه سفر بین المللی برای مسافران آمریکایی اکنون ۶۰۸۰ دلار است. نروژ گران ترین مقصد برای مسافران آمریکایی بوده و هزینه سفر به طور متوسط ​​۹،۷۵۴ دلار بود. (Squaremouth، ۲۰۱۸)ترندهای گردشگری

در ژانویه ۲۰۱۸، هزینه سفر برای رایانه‌های خانگی به طور متوسط ​​۳۵۰ تا ۴۶۰ یورو برای خریدار بود، برای کشورهای اتحادیه اروپا. آلمان دارای بالاترین میانگین برای هر خریدار بود، با این حال فرانسه بیشترین افزایش در هزینه های متوسط ​​را با رشد ۶۲٪ در سال جاری نسبت به ژانویه ۲۰۱۷ داشته است. (EU Travel Report 2018)

برداشت آخر از ترندهای گردشگری سال ۲۰۱۹:

ترندهای گردشگری

فرایند رزرو توسط مشتری را با درک در مورد علایق، سلیقه و آنچه که به هنگام سفر ترجیح می‌دهند شخصی سازی کنید.

زمان اتمام بوکینگ را کاهش دهید چون بسیاری از رزروها در لحظه آخر انجام می‌گیرند.

با تولید محتوایی جذاب در مورد مقاصد گردشگری از جمله هتل‌ها و اقامتگاه‌ها مشتریان را جذب کنید،سئوالات خود را در این زمینه با در میان بگذارید.

378 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *